Odkurzacze Centralne | Szczecin | Nowy Sącz | Zdrowe i Wygodne Odkurzanie

Higiena

Wadą odkurzacza tradycyjnego jest fakt, że powietrze z rozproszonym kurzem śladowym pozostaje w pomieszczeniu sprzątanym niosąc za sobą substancje wywołujące niejednokrotnie bardzo ostre objawy alergii. Filtry wodne stosowane w niektórych odkurzaczach pogłębiają to zjawisko rozpraszając śladowe zanieczyszczenia mieszane z drobinami pary wodnej, co sprzyja gwałtownemu rozwojowi flory bakteryjnej w mokrym środowisku.

 

Funkcjonalność


Odkurzacz centralny montowany jest na stałe w piwnicy, na strychu, w garażu… Jednostka centralna połączona jest systemowymi przewodami z gniazdami ssawnymi. Gniazda lokalizujemy na każdej kondygnacji sprzątanej (przeważnie jedno gniazdo na kondygnację). Celem uruchomienia odkurzacza, do gniazda ssawnego wkładamy wtyczkę zestawu do sprzątania ze zdalnym sterowaniem. Jednostkę centralną uruchamiamy wyłącznikiem znajdującym się w rękojeści zestawu. Zasysane powietrze po odseparowaniu kurzu w pojemniku odkurzacza wyprowadzone jest na zewnątrz budynku, poprzez wyrzutnię w ścianie zewnętrznej lub kanałem wentylacyjnym. Pojemnik na kurz opróżniany jest raz na kilka miesięcy.


Wygodniej i szybciej


Odkurzacz centralny czyni sprzątanie wygodniejszym i przyjemniejszym. Odizolowanie akustyczne jednostki centralnej od pomieszczeń mieszkalnych daje możliwość sprzątania w godzinach ciszy bez ciągnięcia za sobą obijającego się o ściany i meble odkurzacza ze splątanym kablem zasilającym. Pomyśl jak do tej pory sprzątałeś schody.